News Grid

Wearable kids baby smart watch calls mom and location tracking with touch screen and voice service, blue multicolored electronic gadget with rubber wristband for children. Close up boy with copy space. Time clock for school.
Çocuğumuzun Akıllı Saati Ne İşe Yarar?

Aileler olarak çoğu zaman çocuklarımız tarafından teknolojik aletler başta olmak üzere birçok alışveriş baskısı altında kalabiliyoruz. Bu baskıyla almak durumunda kaldığımız ürünlerin başında akıllı saatler geliyor.

Çocuğum İçin Kodlama Eğitimi
Çocuğum İçin Kodlama Eğitimi

Çocuklarımızın dijital dünyaya meraklı olması, teknolojik aletleri kullanmayı sevmesi beraberinde belli fırsatları da getirir. Ebeveyn olarak bu ilgileri doğru şekilde yönlendirmeyi hiç düşündünüz mü? O halde bu videomuz tam size göre.

Çocuklarımızın İletişim Kurma Şekilleri
Çocuklarımızın İletişim Kurma Şekilleri

Önceki kuşakların aksine çocuklarımız teknolojiyle sonradan tanışmadılar. Onlar doğrudan bu teknolojik ortamın içine doğdular ve onunla büyüdüler. Bu süreç onlara farklı alışkanlıklar kazandırdı. En temelde iletişim kurma şekilleri bizimkinden çok farklı.

Dijital Çağda Anne ve Baba Olmak
 Dijital Çağda Anne ve Baba Olmak 

Yapılan araştırmalar çocukların henüz bebeklik döneminden itibaren teknolojiyle etkileşime girdiğini gösteriyor. Doğrudan bir etkileşim olmasa bile dolaylı yoldan bir etkilenme var. Evde açık olan televizyon bile bu etkileşime dâhil. Teknoloji çağında yaşayan çocuklara nasıl anne ve baba olmalıyız?

Çocuğunuzla İletişiminizi Geliştirecek 4 Madde
Çocuğunuzla İletişiminizi Geliştirecek 4 Madde

Ebeveyn ve çocuk ilişkisinin en problemli noktası iletişim desek yanlış olmaz. Kimi zaman nesiller arası farklar kimi zaman hayat tarzları bu iletişimi zorlaştıran etkenler olarak karşımıza çıkar. En kötüsü iletişimin kopması, çocuğa ulaşamamak olsa gerek.

Dijital Dile Ne Kadar Hakim Bir Ebeveynsiniz
Dijital Dile Ne Kadar Hakim Bir Ebeveynsiniz?

Teknoloji alanında her gün yeni bir ürün ortaya çıkıyor. Her ürün adıyla dünyaya yayılırken bu da ister istemez dilimize yansıyor. Bilişim çağında yaşayan çocuklarımız da bu durumdan doğrudan etkilenir hâle geldi

Bilişim Çağı Ailene Vakit Ayırmana Engel mi
Bilişim Çağı Ailene Vakit Ayırmana Engel mi?

Çocukları internet bağımlılığına karşı koruyan en önemli faktör aile bağlarıdır. Aile bireylerinin maddi ve manevi anlamda sağlıklı olması aileyi doğrudan etkiler. Aile içerisinde bir kişide bile problem olması ailenin huzurunu bozmaya fazlasıyla yeterli olacaktır. Bu huzursuzluk hâli dışarıya da yansır.

Artılarıyla Uzaktan Eğitim
Artılarıyla Uzaktan Eğitim

Pandemi süreciyle birlikte uzaktan eğitim hayatımızın bir gerçeği oldu. Yüz yüze eğitimden farklı olduğu için bazı alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Tablet, telefon, bilgisayar ve internet kullanımı arttı. Uzaktan eğitimle birlikte çocuklarımız da farklı bir süreç yaşadılar.

Dört Adımda Çocuklarımıza Sorumluluk Kazandırmak
Dört Adımda Çocuklarımıza Sorumluluk Kazandırmak

Her anne ve baba çocuklarının iyi ve başarılı bireyler olmasını ister. Peki, bunu sağlamak adına ebeveynlere düşen görevler nelerdir? Nasıl bir yol haritası izlemek gerek?

Çocuklarımızın Ekranla İlişkisi Nasıl Olmalıdır
Çocuklarımızın Ekranla İlişkisi Nasıl Olmalıdır?

Çocukların gelişimlerini etkileyen faktörlerin başında teknoloji gelir. Çocuklar telefon tablet gibi araçlar ile çok fazla vakit geçiriyor. Bu vakit uzadığı zaman ister istemez çeşitli sorunları da beraberinde getiriyor.