Blog

Wearable kids baby smart watch calls mom and location tracking with touch screen and voice service, blue multicolored electronic gadget with rubber wristband for children. Close up boy with copy space. Time clock for school.
Çocuğumuzun Akıllı Saati Ne İşe Yarar?

Aileler olarak çoğu zaman çocuklarımız tarafından teknolojik aletler başta olmak üzere birçok alışveriş baskısı altında kalabiliyoruz. Bu baskıyla almak durumunda kaldığımız ürünlerin başında akıllı saatler geliyor.

Çocuğum İçin Kodlama Eğitimi
Çocuğum İçin Kodlama Eğitimi

Çocuklarımızın dijital dünyaya meraklı olması, teknolojik aletleri kullanmayı sevmesi beraberinde belli fırsatları da getirir. Ebeveyn olarak bu ilgileri doğru şekilde yönlendirmeyi hiç düşündünüz mü? O halde bu videomuz tam size göre.

Çocuklarımızın İletişim Kurma Şekilleri
Çocuklarımızın İletişim Kurma Şekilleri

Önceki kuşakların aksine çocuklarımız teknolojiyle sonradan tanışmadılar. Onlar doğrudan bu teknolojik ortamın içine doğdular ve onunla büyüdüler. Bu süreç onlara farklı alışkanlıklar kazandırdı. En temelde iletişim kurma şekilleri bizimkinden çok farklı.

Dijital Çağda Anne ve Baba Olmak
 Dijital Çağda Anne ve Baba Olmak 

Yapılan araştırmalar çocukların henüz bebeklik döneminden itibaren teknolojiyle etkileşime girdiğini gösteriyor. Doğrudan bir etkileşim olmasa bile dolaylı yoldan bir etkilenme var. Evde açık olan televizyon bile bu etkileşime dâhil. Teknoloji çağında yaşayan çocuklara nasıl anne ve baba olmalıyız?

Çocuğunuzla İletişiminizi Geliştirecek 4 Madde
Çocuğunuzla İletişiminizi Geliştirecek 4 Madde

Ebeveyn ve çocuk ilişkisinin en problemli noktası iletişim desek yanlış olmaz. Kimi zaman nesiller arası farklar kimi zaman hayat tarzları bu iletişimi zorlaştıran etkenler olarak karşımıza çıkar. En kötüsü iletişimin kopması, çocuğa ulaşamamak olsa gerek.