Blog

dikkat-eksikligi-esdanisman-scaled-1
Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı

Yaradılış itibariyle çocuklar yetişkinlere göre çok daha hareketli ve meraklıdır. Bu merak ve hareketlilik ebeveynleri her ne kadar zorlasa da bir o kadar da hayata bakış açılarını değiştirmelerini, hayatı yeniden çocukların gözüyle görmelerini sağlar.

WEB2175
Çocuklar ve Oyun

Tarihin başından beri çocukların büyüme evresinde gerek dış dünyayı anlamak gerek öğrenmek gerekse de motor hareketlerini geliştirmek adına pek çok farklı oyun oynadığı bilinmekte. Gelişen teknolojiyi takiben değişen dünyamızda bu oyunlar fiziksel dünyadan uzaklaşarak ağırlıklı olarak sanal ortama kaymış durumda.

149974-OTYS5Q-545-scaled
Zeka Geliştirici Oyunlar

Zeka ve oyun, birbirlerini tamamlayan ve geliştiren ögeler olarak kabul edilmektedir. Bu konuda oyun; çocuklara ebeveynlerinin öğretemeyeceği hususlarda, kendi deneyimlerini yaşayarak öğrenme yollarını açan en başarılı ve makul araçtır.

zeka-oyunlari-cocuklarin-iq-sunu-artiriyor-11205364_1386_o
Oyun Atölyesi

Çocuklarda dikkat dağınıklığı sorununun ortadan kalkması ve etkilerinin son derece azalması konusunda pek çok oyun atölyesi veya ileri düzey dikkat dağınıklığı olan çocuklar için oyun terapileri bulunur.