Çocuğumuzun Akıllı Saati Ne İşe Yarar?

Aileler olarak çoğu zaman çocuklarımız tarafından teknolojik aletler başta olmak üzere birçok alışveriş baskısı altında kalabiliyoruz. Bu baskıyla almak durumunda kaldığımız ürünlerin başında akıllı saatler geliyor.

Peki ne işe yarar bu akıllı saatler, bize bir faydası var mı?

  1. Çocuğunuz acil bir durumla karşılaştığında sizin belirlediğiniz 3 numaraya arama yapabilir, mesaj gönderebilir. SOS düğmesi de seçenekler arasında.
  2. Çocuğunuz iletişim kuracağı kişiler sizin belirlediğiniz isimler olur. Buna  “Güvenli Liste” diyoruz.
  3. Alışveriş merkezi, çarşı, pazar gibi yerlerde çocuğunuzu kaybetmeniz hâlinde saatine kurduğunuz uygulama ile ona ulaşabilirsiniz. Ailelerin karşılaştığı ve korkuya kapıldıkları bu durum için alternatif bir çözüm önerisi.
  4. Çocuğunuzun kolundaki akıllı saat kötü niyetli kişileri ondan doğal olarak uzak tutabilir. İletişim kurabilme imkanına sahip olması caydırıcı bir özellik. 
  5. Ayrıca bir başlık açılması gereken çocuklar da özel gereksinimi olan çocuklar. Akıllı saat sayesinde onlarla her an sesli iletişim imkanı olduğu gibi uygulamalar vasıtasıyla bulunduğu konumunu da tespit edebilirsiniz. 
  6. Çocuğunuzun her an gözünüzün önünde bulunması mümkün değildir. Bunu sağlamaya çalışmanız da çocuğunuzu psikolojik anlamda sıkar. Bu sebeple akıllı saat çocuğunuz için aslında bir hareket imkanı sunar. 
  7. Alarm özelliği sayesinde ilaç kullanması gereken, eve dönmesi gereken ya da kursa gitmesi gereken saatleri anımsatan uyarıcılar kullanabilirsiniz. 
  8. Okul modu sayesinde ders saatleri içerisinde çocuğunuz dış aramalara kapalıdır. Yalnızca size rahatlıkla ulaşabilir. Bu sayede akademik gelişimi saat sebebiyle olumsuz etkilenmez. 

Teknolojik imkanları doğru kullandığımız takdirde bize hizmet eden ürünlere dönüşür. 

RitimUS.com ve sosyal medya üzerinden bizi takip edebilir, eğitim içeriklerimize ulaşabilirsiniz. 

Leave a comment