MOBİL UYGULAMA GİZLİLİK BİLDİRİMİ

RitimUS Eğitim Oyunları ve Yazılım Bilişim Teknolojileri A.Ş. olarak geliştirdiğimiz mobil uygulamamıza hoş geldiniz. Bu uygulamada yer alan bilgilerin, malzemelerin, görsel ve işitsel unsurların, tasarımların, fikirlerin, düzenlemelerin telif hakkı aksi açıkça belirtilmedikçe yukarıda unvanını belirttiğimiz şirketimize aittir. Bu uygulamayı ziyaret edenlerin kişisel veri ve bilgi güvenliği bizim için önemlidir. Bu metni, sizleri gizlilik politikamızla ilgili bilgilendirmek için hazırladık, lütfen dikkatlice okuyunuz. Uygulamayı indirdiğinizde gizlilik politikamızı kabul etmiş olursunuz. Gizlilik politikamızı kabul etmiyorsanız uygulamayı indirmeyebilir veya kullanmayabilirsiniz.

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

Bu gizlilik politikası, politikanın yayınlanmış olduğu çevrimiçi mecralarda verilen veya toplanan bilgilerin ele alınma şeklini açıklamaktadır. Ayrıca, üçüncü taraf siteleri veya platformlarında kullanıma sunduğumuz uygulamaların kullanılmasıyla bağlantılı olarak tarafınıza açıklanmaları durumunda bu uygulamalarda verilen veya elde edilen bilgilerin ele alınma şeklini de açıklamaktadır. Bu gizlilik politikasını kanunlara uygun olarak uygulamaktayız.

  1. İŞLENEN KİŞİSEL VERİLERİN TÜRLERİ

Uygulamamızı kullanmaya başladığınızda sizden İsim Soy İsim, Doğum Tarihi, Sınıfı, E-Posta, Alfabe Yeterlilik Seviyesi, Okuma ve Yazma Yeterlilik Seviyesi, Sayı Tanıma Yeterlilik Seviyesi, Dört İşlem Yeterlilik Seviyesi bilgilerini talep ediyoruz. Bunun haricinde hiçbir kişisel verinizi işlemiyoruz.

Yukarıda siz kullanıcılarımızdan aldığımız veriler dışında cihazınızın herhangi bir verisine ulaşmıyoruz, cihazınızla ilgili hiçbir veriyi işlemiyoruz.

Uygulamayı kullanan çocukların velileri, çocukların uygulama içi etkinlik doğrultusunda, oyunda geçirilen süre, doğru ve yanlış cevaplar, oyunun zorluk seviyesi, gün içinde kaç defa oyuna girildiği, oyunların yarım bırakılma sayılarını, çocuklarının geliştirmek istedikleri yönlerine özel oyun önerileri, karamsarlık seviyesi, diğer çocuklara göre seviyesi (anonimleştirilmiş şekilde) bilgilerine erişebilirler.

  1. KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENME AMAÇLARI 

Çocukların Çevrimiçi Gizliliğinin Korunması Yasası, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve General Data Protection Regulation hükümlerine uygun olarak politikalarımızı sürdürüyoruz.

Uygulamamızda kullanıcılar gerçek isim soy isimleri yerine ayrı bir kullanıcı adı oluşturabilirler. Bu husus tamamen kullanıcının kendi isteğine bağlıdır. Kullanıcılardan doğrulama yapmak, iletişime geçmek ve görüşlerini, taleplerini bizimle paylaşan kişilerin kullanıcımız olduğunu belirlemek amacıyla e-posta bilgisini istiyoruz.

Kullanıcının doğum tarihi, sınıfı ve beceri yeterliliği seviyesi bilgilerini çocuğun gelişimine en uygun oyunları hazırlamak, daha iyi bir hizmet sunabilmek, becerilerini geliştirmeye yardımcı olabilmek için istiyoruz.

Veliler, uygulamamızda oyun oynayan çocuklarının gelişimini takip edebilecek, zayıf ve güçlü yönlerini görebilecek, ne kadar süre oyun oynadığını denetleyebilecektir. Bu imkânlar için kullanıcıların uygulamada oluşturdukları içerik bilgisini işliyoruz.

Uygulamamızda hiçbir reklam görseli bulunmamaktadır. Uygulamamıza 3. Taraf şirketlerin reklamlarını almıyoruz. Kişisel bilgilerinizi reklam, kampanya ve pazarlama amacıyla işlemiyoruz. 

  1. KİŞİSEL VERİLERİ KORUMAK İÇİN UYGULANAN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ 

Kişisel verilerinizin güvenliği, bütünlüğü ve gizliliği bizim için çok önemlidir. Bilgilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak, veri kaybını önlemek, hasar riskini en aza indirmek, kötü niyetli kullanımı önlemek için Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun 12. Maddesi doğrultusunda idari, hukuki ve teknik güvenlik önlemlerini almaya özen gösteriyoruz. Ancak üzülerek belirtmek isteriz ki günümüz teknoloji şartlarında ön görülemeyen, sistem dışı ihlaller ve erişimler gerçekleşebilir. Kusurumuzun ve ihmalimizin bulunmadığı bu ihlalleri de minimum seviyeye indirmek için sürekli çalışıyoruz ve yeni gelişmeleri takip ediyoruz.

Kişisel verilerinizi hiçbir 3. Taraf şirketle paylaşmıyoruz. Ancak bir üçüncü platformda bize bilgi verdiğinizde (uygulamalarımız aracılığıyla), vermiş olduğunuz bilgilerin platformu tarafından ayrıca toplanabileceğini lütfen unutmayın. Platformun topladığı bilgilerse üçüncü taraf platformunun gizlilik uygulamalarına tabidir.

  1. ÇOCUKLARIN GİZLİLİĞİ 

Gizlilik Politikamızın 2. Maddesinde belirttiğimiz amaçlar dışında uygulamamızı kullanan çocukların hiçbir verisini işlemiyoruz. Çocukların uygulamada oluşturdukları içerik bilgisini sadece ebeveynlerinin erişimine açıyoruz ve bunun haricinde anonimleştiriyoruz.

Uygulamamıza reklam almıyoruz. Böylece çocukların denetlenmemiş ve uygunsuz içeriklere, görüntülere maruz kalmasını engelliyoruz.

  1. GİZLİLİK POLİTİKASINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Yeni teknolojilere, değişen mevzuata uygun hareket etmek için yayınladığımız gizlilik politikamızı herhangi bir zamanda değiştirebilir ve güncelleyebiliriz. Yaptığımız değişikliklerde onayınızı almamız gereken bir durum olursa size başvuracağız.

Lütfen gizlilik politikamızı belli periyodlar dâhilinde gözden geçiriniz ve kontrol ediniz. Bu husus sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir değişiklik ve güncellik yapmamızdan sonra uygulamayı kullanmaya devam etmeniz, yaptığımız değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

  1. BİZE ULAŞIN

Gizlilik politikamızla ilgili herhangi bir sorunuz veya açıklamanız varsa lütfen bize bir e-posta gönderiniz.

Kişisel verilerinizle ilgili silme, güncelleme gibi herhangi bir talebiniz varsa lütfen bize bir e-posta gönderiniz.

RitimUS Eğitim Oyunları ve Yazılım Bilişim Teknolojileri A.Ş.
info@ritimus.com